Popularność skupów w dużej mierze wynika z tego, że przyjmują one samochody, które trudno jest sprzedać na rynku wtórnym. Cena oczywiście w dalszym ciągu uzależniona jest od stanu technicznego pojazdu, ale to i tak dużo bardziej opłacalne niż złomowanie. Jakie samochody kwalifikują się do sprzedaży w skupie?
Auto po wypadku? Żaden problem
Największą trudnością jest sprzedaż samochodu powypadkowego, ponieważ większość nabywców bardzo nieufnie podchodzi do takich ofert i oczekuje znaczącej obniżki ceny, co stawia pod znakiem zapytania sensowność całej transakcji. Dla skupu stan techniczny pojazdu nie ma aż tak wielkiego znaczenia – w tym sensie, że również rozbite pojazdy są chętnie przyjmowane, ponieważ wciąż można z nich wymontować wartościowe części.
Oferta skupów, jak na przykład https://skupautzagotowke.net/skup-aut/strzelce-opolskie/, niemal zawsze obejmuje auta powypadkowe i mocno zniszczone, a sprzedający nie musi nawet organizować transportu – po niesprawny samochód przyjeżdża laweta, wystarczy tylko ustalić termin odbioru wygodny dla kierowcy.
Jakie marki są przyjmowane w skupach?
Z bardzo starymi samochodami może być czasami problem, chyba że to popularny model i wciąż jest zapotrzebowanie na części do niego. Nie znaczy to jednak, że do skupu trafiają tylko te nowsze egzemplarze, i wciąż znacznie łatwiej jest sprzedać dwudziestoletni samochód do skupu niż znaleźć na niego nabywcę na rynku wtórnym, gdzie większą popularnością cieszą się pojazdy z mniejszym przebiegiem.
Jeśli chodzi o konkretne marki, to można sprawdzić na przykład na https://skupautzagotowke.net/skup-aut/bochnia/, czy dany skup ma jakieś ograniczenia w tym względzie. Zwykle jednak utrudnienia dotyczą tylko samochodów bardzo nietypowych, które w Polsce są naprawdę rzadkością – części z takich pojazdów trudno będzie odsprzedać, dlatego skupowi nie bardzo opłaca się mieć takie auto na stanie.
Nie tylko osobówki
Do skupu można oddać nie tylko auto osobowe, ale i dostawcze – wycena przebiega w taki sam sposób. Sprzedającym może być osoba prywatna albo firma, ważne jest tylko, by współwłaściciele danego pojazdu wyrazili zgodę na transakcję.