Najczęściej to właśnie błędy w żywieniu doprowadzają do nadwagi i potrzeby stosowania diet odchudzających. Specjaliści twierdzą, że społeczeństwo je więcej niż jest w stanie tak naprawdę zjeść a większość jest kuszona przez estetyczne, kolorowe opakowania, wygląd i zapach produktów, które nie należą do najzdrowszych jak jedzenie fast food czy słodycze zawierające utwardzone tłuszcze bardzo groźne dla naszego organizmu i powodujące tycie.

Wiele osób tłumaczy się tym, że spożywają niewiele a mimo to nie chudną. ma to związek z tym, że niektóre produkty łącząc się ze sobą powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej nawet, jeśli są jedzone w małych ilościach ale często. Warto się przyjrzeć temu, co i jak jemy na co dzień, aby wychwycić nieprawidłowości w żywieniu sprawiające, że jemy źle i niezdrowo.

Specjaliści zalecają aby osoby pragnące schudnąć prowadziły dzienniczek w którym będą notować codzienne spożycie kalorii i rodzaj jedzonych produktów. Wtedy powstaje obraz tego co tak naprawdę trafia do naszych żołądków. Najczęstszymi błędami w żywieniu jest między innymi nie jedzenie śniadań i spożywanie późnych i kalorycznych obiadokolacji, nieregularne i szybkie jedzenie, podjadanie w ciągu dnia tuczących i niezdrowych przekąsek typu chipsy, solone orzeszki, wysokokaloryczne batony.

Ponadto w naszych jadłospisach często brakuje miejsca na warzywa zwłaszcza te zielono-listne. Zamiast słodkich i gazowanych napojów czy nawet kompotów do obiadu powinno się pić niegazowaną wodę. Oczyszcza ona organizm i nawadnia go.

Błędem jest także nieświadome podjadanie podczas oglądania telewizji, ponieważ nie wiemy tak naprawdę ile spożywamy takich przekąsek, często o późnych porach nocnych. Ze względu na szybkość przygotowania częściej spożywamy potrawy smażone zamiast pieczonych czy gotowanych w wodzie i na parze. Błędów w codziennym przygotowywaniu i spożywaniu posiłków jest dużo. Przyczyniają się one do nadwagi i otyłości a po pewnym czasie ciężko je wyeliminować.

Najważniejsze jest uświadomienie sobie wszelkich nieprawidłowości i powolne zmienianie nawyków, które z pewnością zaprocentuje. Stosowanie się do zasady, że ostatni posiłek należy spożyć o 18. niekoniecznie jest dobre zwłaszcza, gdy kładziemy się późno spać. Lekka kolacja 2-3 godziny przed snem jest dozwolona.

Leave a Comment

You may also like