Laryngolog to lekarz, który dba o 3 rodzaje zmysłów naszego organizmu: słuch, węch i smak, a dzieje się tak dlatego, że po pierwsze nasze zmysły przenikają się i zakłócenia w funkcjonowaniu jednego wpływają na pogorszenie stanu odczuwania innego, a po drugie do zadań laryngologa należy leczenie chorób uszu, krtani, nosa, gardła, kości skroniowej, zatok, jamy ustnej, przełyku, tchawicy, oskrzeli, języka i gruczołów ślinowych. I chociaż zazwyczaj na pierwszej linii kontaktu staje pediatra albo internista, to odczuwając dolegliwości któregokolwiek z wyżej wymienionych narządów powinniśmy zaczerpnąć konsultacji laryngologicznej.
Gdzie znaleźć dobrego laryngologa?
Dobry lekarz, dobry laryngolog, to pojęcie bardzo względne. Zazwyczaj o jego umiejętnościach świadczą pozytywne opinie pacjentów, lub polecenia ze strony bliskich, nie musi to jednak oznaczać, że lekarz z najwyższą ilością „gwiazdek” przypadnie nam do gustu, albo podejmie właściwe leczenie. Jedną z przychodni, godną polecenia pod kątem wielu sprawdzonych specjalistów jest https://medpolonia.com.pl. Tutaj znajdziemy lekarza zarówno na NFZ jak i prywatnie, a jest w czym wybierać: internista, ortopeda, chirurg, urolog czy właśnie laryngolog. Poznań, to miasto, w którym możemy skorzystać z usług medycznych MedPolonii, aż w 3 różnych placówkach.
Laryngolog w Poznaniu – na jakie leczenie możemy liczyć?
Przychodnia MedPolonia jest wyjątkowym miejscem, które skupia się nie tylko na leczeniu podstawowym, ale świadczy usługi hospitalizacyjne oraz daje możliwość wykonania kompleksowych badań laryngologicznych. Dużym plusem jest możliwość przeprowadzenia na miejscu operacji migdałków, przegrody nosa, zatok, ślinianek, podcięcia wędzidełka czy innych zabiegów, które wymagają specjalistycznego sprzętu, opieki kilku specjalistów i pielęgniarek oraz pobytu w szpitalu. To zdecydowany atut przychodni i przynależącego do niej szpitala, bowiem całe leczenie jesteśmy w stanie przeprowadzić w jednym miejscu i z wybranym lekarzem, który zna historię choroby i prowadził pacjenta od momentu pojawienia się danej przypadłości.