Dolegliwości

Maść o kompleksowym działaniu na zmiany skórne różnego pochodzenia

Maść o kompleksowym działaniu na zmiany skórne różnego pochodzenia

Zaczerwienienie, świąd, grudki itp. to objawy towarzyszące chorobom skóry. Jednym z podstawowych elementów ich leczenia jest stosowanie maści. Sprawdź, czym kierować się przy jej wyborze.

Zmiany skórne – co może być ich przyczyną?

Zauważyłeś, że Twoja skóra jest bardzo sucha, zaczerwieniona i pojawiły się na niej niepokojące zmiany (czerwone plamki, grudki itp.)? Może świadczyć to o chorobie skóry. Do najczęstszych zalicza się m.in.:

  • atopowe zapalenie skóry (AZS) – dermatoza zapalna, która rozwija się najprawdopodobniej w wyniku współdziałania czynników genetycznych, immunologicznych oraz środowiskowych. Objawia się m.in. świądem i zaczerwienieniem skóry oraz grudkami.
  • Grzybica – wysoce zaraźliwa choroba zakaźna, wywoływana przez grzyby. Można rozpoznać ją m.in. po charakterystycznych zmianach na skórze (okrągłych z czerwonymi i łuszczącymi się brzegami).
  • Liszaj – objawia się zmianami barwnikowymi, pęcherzykowymi lub grudkowymi na skórze.
  • Czyrak – ropne zapalenie mieszka włosowego, które wywołane jest przez gronkowca złocistego. W pierwszej fazie ma postać zmiany rumieniowo-naciekowej pojawiającej się w okolicy mieszka włosowego. Z czasem przekształca się ona w czerwono-fioletowy guzek, a następnie w krostę.
  • Egzema – pod tą nazwą kryją się różne zmiany skórne, dla których charakterystyczny jest stan zapalny wierzchnich warstw skóry. Jednym z pierwszych objawów egzemy jest zaczerwienienie i obrzęk skóry. W kolejnej fazie pojawiają się pęcherzyki, grudki, nadżerki i strupy.

Warto obserwować skórę i szybko reagować na niepokojące zmiany. Jednak zanim sięgniesz po maść na egzemę, liszaje itp. skonsultuj się z lekarzem. Odpowie on na pytanie o to, z jaką konkretnie chorobą masz do czynienia i zleci kompleksowe leczenie.

Jak wygląda leczenie zmian skórnych?

Jak pozbyć się uporczywego świądu i zmian na skórze? Pierwszym krokiem jest wizyta u dermatologa. Przeprowadza on dokładny wywiad, ogląda zmiany i zleca konkretne badania.

W leczeniu zmian skórnych zastosowanie znajdują specjalne maści na atopowe zapalenie skóry, egzemę, liszaje itp. Ich zadaniem jest natłuszczenie skóry oraz odbudowa warstwy ochronnej naskórka, a także zwalczanie bakterii i grzybów.

Leczenie chorób skóry, w których przebiegu obserwuje się gorączkę, może wymagać również zastosowania antybiotykoterapii lub leków steroidowych. Oprócz maści na egzemęitp. oraz leków wykorzystuje się również możliwości, jakie daje fototerapia i suplementacja.

Maść na atopowe zapalenie skóry, egzemę i inne zmiany skórne – co powinna mieć w składzie?

Skoro jednym z elementów leczenia zmian skórnych jest stosowanie maści, pozostaje pytanie, którą z nich wybrać. Aby ułatwić Ci to zadanie, podpowiadamy czego szukać w ich składzie.

  • Nanoserbro, nanozłoto, nanomiedź – są to składniki, które mają właściwości, przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybicze.
  • Skwalan – pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ jednym z objawów dermatoz jest również przesuszona skóra.
  • Lanolina – łagodzi podrażnienia, a ponadto ułatwia wnikanie w głąb skóry pozostałych składników maści na liszaje i inne problemy skórne.
  • Olejki roślinne (z drzewa herbacianego, kokosowy, arganowy, rokitnikowy, rycynowy) – przyspieszają proces regeneracji skóry, stymulują syntezę kolagenu i elastyny, a także hamują rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych.
  • Witaminy (A, C, E) – przyspieszają proces gojenia, wykazują działanie antyoksydacyjne i poprawiają ukrwienie skóry.

Wszystkie wymienione wyżej składniki (a oprócz tego również masło Shea, allantoinę, d-Pantenol, wosk pszczeli znajdziesz w maści na liszaje, grzybicę, AZS, czyraki, odleżyny i inne problemy skórne o nazwie „SKIN balm” (https://arkazdrowia.pl/produkt/skin-balm-100-ml/).

Dzięki temu, że zawiera tak wiele różnych składników, wykazuje kompleksowe działanie. Nawilża, przyspiesza regenerację skóry, a także chroni ją przed działaniem wolnych rodników i drobnoustrojów chorobotwórczych. W związku z tym jej regularne stosowanie pomaga złagodzić nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące problemom skórnym.

Leave a Comment

You may also like