Peeling kawitacyjny a implanty zębowe

Wraz z ciągle wydłużającym się spodziewanym czasem życia, każdy człowiek chce jak najdłużej wyglądać atrakcyjnie. Z tego dążenia wynika stale rosnąca popularność wielu zabiegów kosmetycznych i innych, których celem jest zatrzymanie procesów starzenia i utrzymania jak najdłużej młodego wyglądu. Takie zabiegi to oczywiście wszystko, co związane jest z kosmetyką i kosmetologią. Coraz częściej jednak do grupy zabiegów estetycznych dołączają zabiegi wykonywane w gabinetach chirurgicznych lub w klinikach dentystycznych. Z jednej strony miłośnicy zabiegów utrzymujących młodość mają wiele powodów do radości, bo coraz częściej jesteśmy zdziwieni, jak pięknie prezentują się przedstawiciele pokolenia czterdziesto-, pięćdziesięcio-, a nawet sześćdziesięciolatków.

Z drugiej strony coraz częściej nurtują nas pytania dotyczące wzajemnej zależności różnych przeprowadzanych zabiegów. Mamy przecież świadomość, że w proces przywracania utraconej sprawności zostały zaangażowane najnowocześniejsze zdobycze technologiczne. To dzięki nim i ich stale kontrolowanej współpracy z naszym organizmem możliwe jest powodzenie zabiegu i długotrwałe utrzymanie jego korzystnych efektów. I tu właśnie pojawiają się wspomniane zależności. Ze względu na nowość i krótki staż tych rozwiązań, często nie wiemy, jaka może być ich wzajemna interakcja. Nie wiemy, czy działanie jednych urządzeń i implantów nie jest zakłócane przez zjawiska towarzyszące innym zabiegom, bądź efekty przeprowadzenia innych zabiegów.

Jednym z często zadawanych pytań zarówno w salonach kosmetycznych, jak i klinikach dentystycznych jest pytanie o to, czy przeprowadzanie peelingu kawitacyjnego może w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na wszczepione wcześniej implanty zębówhttps://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/. Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, warto wcześniej wspomnieć o tym, na czym polegają obydwa zabiegi i z czego wynika obawa o interakcję między nimi.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to dogłębny sposób na oczyszczenie naszej skóry. Choć działa na głębokie warstwy naskórka złuszczając go, jest to delikatny zabieg. Sekretem procesu kawitacji jest fizyczne zjawisko zmiany postaci ciekłej w gazową, która może nastąpić poprzez obniżenie ciśnienia. Peeling kawitacyjny świetnie sprawdza się na twarzy, szyi i dekolcie. Efekt jest zauważalny niemal natychmiast.

Zabieg ten stosowany jest również w celu zwiększenia wchłaniania produktów kosmetycznych takich jak kremy, serum. Jest alternatywą dla ręcznego peelingu, który oczywiście ma również swoje zalety. Podczas wykonywania kawitacji usuwamy wszelkie pozostałości makijażu, wszelkie grzyby i bakterie, zrogowaciały naskórek, dzięki czemu jest to kompleksowe oczyszczenie skóry. To nie wszystko, ponieważ kawitacja zapobiega również namnażaniu się bakterii i grzybów. Ponadto wpływa na krążenie krwi w miejscach poddanych kawitacji, dotlenia skórę i przywraca jej elastyczność. Warto wspomnieć, że peeling kawitacyjny wykonywany w zaciszu Twojego domu jest bardzo relaksujący i przyjemny.

Tym, co najczęściej wzbudza obawy, jest zasada wytwarzania kawitacji, czyli ultradźwięki. Osoby, które zostają skierowane na wszelkie badania lekarskie, w których biorą udział ultradźwięki, pytane są przez obsługę, czy nie mają w ciele jakichś metalowych elementów, a w przypadku potwierdzenia spotykają się z odmową wykonania badania. Dlatego właśnie fakt posiadaniaimplantów zębowych wzbudza zaniepokojenie osób, które chcą zrobić sobie peeling kawitacyjny. Aby wyjaśnić, czy peeling kawitacyjny wpływa na implanty zębowe, sprawdźmy, na czym polega wszczepienie implantu.

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy to struktura zastępująca brakujący ząb. Za pomocą śrubopodobnych urządzeń chirurg umieszcza implant w kości szczęki, który działa jak kotwica dla sztucznego zęba, zwanego koroną. Urządzenie zwane zaczepem łączy sztuczny ząb z implantem dentystycznym. Korona jest wykonywana na zamówienie, aby pasowała do ust osoby i pasowała do koloru zębów. Korony wyglądają i dają swojemu właścicielowi poczucie funkcjonowania jak naturalne zęby. Jednak implanty dentystyczne nie są odpowiednie dla wszystkich. Urządzenia do implantacji muszą łączyć się z kością szczęki, więc kości osoby muszą być zdrowe, zanim będą mogły zostać poddane operacji implantacji.

Czy peeling kawitacyjny może wpłynąć na implanty zębowe?

Często wymienianym przeciwwskazaniem dla zabiegu peelingu kawitacyjnego może być posiadanie w metalowych elementów, szczególnie jeśli mieszczą się one w okolicach głowy i twarzy. Wbrew obawom można dość jednoznacznie stwierdzić, że implanty zębowe są wykonane z materiałów, które nie wchodzą w żadną interakcję z promieniowaniem ultradźwiękowym, które emitują urządzenia do peelingu. Zatem zabieg peelingu kawitacyjnego nie wpływa w żaden sposób na wszczepione implanty zębów.

Leave a Comment

You may also like